Zbigniew Cybulski

Zbigniew Hubert Cybulski

8,6
20 188 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Zbigniew Cybulski

że Wojciech Jaruzelski to cioteczny brat Cybulskiego ?? Jeśli tak czy to TEN Jaruzelski ??

W_B_B__Beaver

Hej.
Nie, to nie ten Wojciech, ale fakt - Cybulski jest dalekim krewnym "tego" Wojciecha Jaruzelskiego

W_B_B__Beaver

Tak...Byli kuzynami i razem bawili się jako dzieci, Wojtek też mieszkał w majątku /nie daleko od Zbynia/

Polceam książkę o Zbyniu - "Cześć starenia", tam m.in wspomina go generał.

Matka Zbynia z domu jest Jaruzelska...Tak to z tych Jaruzelskich.

Ale Zbychu był OK- bardzo religijny, apolityczny i przyzwoity, to nie jego wina, że miał kuzyna Wojtka...

Ja też mam jednego nieudanego kuzyna i nawet nazywa się jak ja ;-)

lisoszakal

Poczytaj dokładnietę książkę , to nie jest TEN jaruzel, było dwóch Wojciechów Jaruzelskich. Cybulski był w harcerstwie z Wojciechem JHaruzelskim, podczas gdy drugi Wojciech był już oficerem armii WP.

Przypalowiec


Na stronach książki wspominają go bliscy, m.in. żona Elżbieta Chwalibóg-Cybulska i cioteczny brat Wojciech Jaruzelski (nie prezydent RP, choć zbieżność nazwisk nieprzypadkowa) oraz przyjaciele i znajomi z okresu krakowskiego, gdańskiego i warszawskiego, wśród nich Zofia Czerwińska, Beata Tyszkiewicz, Lucyna Winnicka, Iga Cembrzyńska, Ewa Wiśniewska, Jacek Fedorowicz, Daniel Olbrychski i Andrzej Wajda i znakomity nie tylko w warstwie literackiej Tadeusz Konwicki.

link:
http://www.arspolona.com.pl/pl/dk/ksiazki/20112007_1.html

Wspólne dzieciństwo spędzane na kresach i harcerskie czasy na ziemiach odzyskanych przywołuje kuzyn aktora - Wojciech Jaruzelski (obaj byli dalekimi krewnymi generała - nie rozumiem, chyba Cybulski był).

link:
http://dziennik.pl/kultura/ksiazki/article117192/Zagadka_niesmiertelnosci_Cybuls kiego.html

Przypalowiec

Dobra sprawdzę, dzięki...

Choć między generałem, a Zbyniem były tylko 4 lata różnicy, więc?
Nie wiedziałem, że było dwóch Wojtków...

No ale to z tych Jaruzelskich h.Ślepowron! :-)

Matka Zbynia była Jaruzelska, w tych stronach Jaruzelsy byli jedni (wtedy nazwisko Jaruzelski było bez zarzutu i wszyscy przodkowie Wojtka mieli piękną kartę)


tak, czy inaczej dzięki...pzdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones