Zbigniew Cybulski

Zbigniew Hubert Cybulski

8,6
20 148 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Zbigniew Cybulski

czy Cybulski grał w jakimś filmie w kolorze?
bo z tego, co przeglądałam, same czarno - białe. tak się jeszcze zastanawiam: skoro "Krzyżacy" byli pierwszym filmem w kolorze (1960), to wszystkie kolejne produkcje czarno - białe były przeznaczone do tv, tak?

Elinor

Podtrójnie nie - Cybulski zagrał w filmie w kolorze: Wraki,a także w jednym z filmów "Ósmy dzień tygodnia" - gdzie była scena w kolorze. Co do filmów w kinach - przy każdym masz zaznaczone na filmweb, czy był do kina cy do tv. To,że akurat Krzyżacy byli w kolorze nie wprowadza żadnej reguły. Tym bardziej, że pierwszy (pełnometażowy) polski film w kolorze to "Przygoda na Mariensztacie z 53 roku.
Przykłady filmów kinowych czarno-białych od 1960 roku "wzwyż" można mnożyć, że podam te kilka pierwszych z głowy: Niewinni czarodzieje, Salto, Popioły, Ćma, czy ostatnio np. Wojaczek

Przypalowiec

wiem o tym, że wiele filmów po 1960 roku było czarno - białych, do tej pory takie powstają ("good night and good luck", czy "rewers"); po prostu zastanawiałam się czemu filmowcy mimo to kręcili tak dużo filmów czarno - białych;
gdy w 1927 wprowadzono dźwięk, to filmy nieme praktycznie zniknęły od razu (wyjątkiem może być Chaplin, który nakręcił jeszcze "światła wielkiego miasta" i "dzisiejsze czasy bez dźwięku, gdyż uważał, że filmy dźwiękowe się nie przyjmą).
p.s. dzięki za info w sprawie Cybulskiego

Elinor

czy ja wiem? Może czarno-białe taśmy były tańsze, może zalegały w magazynach... Z tego co wiem, a g się na tym znam, to teraz drożej wychodzi nakręcić film czarno biały niż kolorowy. A wtedy było pewnie na odwrót. Poza tym w Polsce kolorowa tv weszła (z tego co pamiętam) dopiero w 1970 i może to było ostatecznym impulsem na zmianę na kolorowe (w końcu większość filmów (także oryginalnie kinowych) oglądamy - i oglądano - jednak chyba w tv)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones