Zbigniew Cybulski

Zbigniew Hubert Cybulski

8,6
20 148 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Zbigniew Cybulski

jakoś przekonać się do niego i zauważyć ten niby "geniusz aktorski".Jest moim zdaniem sztuczny i przewidywalny.

artur39

Ja probowalam dokladnie tego samego i niestety z kazdym nastepnym obejrzanym flmem tylko utwierdzam sie w moim odczuciu, a nawet zaczelam juz omijac filmy z jego glowna rola, jak niedawno "Do widzenia, do jutra..." z p.Tuszynska, ktorej juz zupelnie nie trawie.

artur39

Cóż, zgodzę się z przedmówcami:
nienaturalny, sztuczny to określenia jakie mi przychodzą na myśl po obejrzeniu stylu Jego gry.
No, ale w końcu nie widziałem wszystkich filmów z udziałem Cybulskiego...
...tylko te najważniejsze...:P

artur39

A mnie się bardzo podoba, przy czym obejrzałem na razie tylko "rękopis... i "popiół...". W "Popiole..." ujął mnie niezwykłą żywiołością, ekspresją, wyrazistością, to była postać z krwi i kości. Nie dziwne że stała się zaczynem legendy aktora. Niezwykła głębia.
W "Rekopisie..." pokazał jeszcze szerszy wachlarz mozliwości, w tym talent komediowy.
Naprawdę, w dzisiejszym kinie polskim brak jest takich postaci. Zbigniew Cybulski zasłużył w mojej ocenie na niejaki "kult" jego osoby.

W tym kontekście bardzo przyjemna jest ciekawostka związana z ostatnią sceną "Taksówkarza". Czy dziś jakikolwiek mlody polski aktor cieszy się podobnym uznaniem?

kilgore_2

ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMÓWCĄ TEN CZŁOWIEK MIAŁ COŚ W SOBIE. KAŻDY FILM Z NIM TO PEREŁKA. NAWET TAM GDZIE ZAGRAŁ MALUTKI EPIZODZIK. OGLĄDAŁEM około 16 filmów z jego udziałem.

MI NAJBARDZIEJ ZAPADŁ W PAMIĘĆ W "ZBRODNIARZ I PANNA", "SALTO" i "POCIĄG".

"rękopis..." JESZCZE NIESTETY NIE OGLĄDAŁEM,
NATOMIAST "POPIÓŁ ..." TEŻ JEST BARDZO DOBRY, choć mam wątpliwości, czy nie za dużo w nim Cybulskiego, czasami trochę razi swą obecnością. Bardziej cenie Cybulskiego w duetach czy trójkątach niż tak bezpośrednio na pierwszym planie, nie dając innym aktorom się wykazać.

CYBULSKI ZAGRAŁ W 37 FILMACH I 6 TEATRACH TV.
WART UWAGI JEST TEŻ FILM WAJDY "WSZYSTKO NA SPRZEDAŻ" POŚWIĘCONY CYBULSKIEMU.

użytkownik usunięty
artur39

a juści, prawda

Oglądałem już 21 filmów z jego udziałem i dalej pozostaję przy swoim zdaniu.

oprócz "ZBRODNIARZ I PANNA", "SALTO" i "POCIĄG". wart uwagi jest "KONIEC NOCY". Wspaniałą rolę stworzył tam też Polański.

"RĘKOPIS.." robi wrażenie, ma coś czego nie mają inne polskie filmy, ale podobnie jak w "Popiół..." czy "Do widzenia do jutra" trochę za dużo Zbyszka.


lukasz78902

Ten facet po prostu ma w sobie jakiś magnes. Ciężko mi powiedzieć co to jest dokładnie, ale w połączeniu z klimatem czarno-białych zdjęć robi piorunujące wrażenie. Dla mnie to taki polski Alain Delon.

7IGER

Ja się nie zgadzam z argumentami podanymi na początku dyskusji. Uważam że role Zbyszka w "Popiele i diamencie" jak i w "Rękopisie", "Salcie", "Pociągu" czy nawet w "Pingwinie" (gdzie grał "łajdaka") są ponadczasowe. Nie podobał mi się natomiast w "Morderca zostawia ślad"... uważam że w tym filmie gra w swoim stylu, ale nie wychodzi to mu na dobre. Jest trochę pretensjonalny. Ale ogólnego wrażenia to nie zaciera i wciąż uważam Zbyszka za wybitnego aktora.

artur39

No, i cały czas jakby odgrywał jedna rolę. Facet jako aktor jest na maxa słaby.
Chociaż filmy w których gra są w większości bardzo dobre, albo przynajmniej przyzwoite.

Lena_Borgia

Kiepski aktor. On gra tak samo. Właśnie obejrzałem film "Do widzenia do jutra". On rozłożył ten film na cztery łopatki swoją kiepską grą. Wg mojej oceny był najgorszym aktorem w całej obsadzie filmu. Przecież on kompletnie nie nadaje się do ról romantycznych, osób wrażliwych i czułych. Jego gra jest cyniczna, bezczelna miejscami i gburowata. Jak dla mnie to najbardziej przereklamowany polski aktor. Gajos, Fronczewski czy Kondrat mogliby go sporo nauczyć. To znacznie lepsi aktorzy bez dwóch zdań.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones