PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6624}
7,4 6 138
ocen
7,4 10 1 6138
8,0 9
ocen krytyków
Jowita
powrót do forum filmu Jowita

Czy naprawdę to Barbara Kwiatkowska grała Jowitę? Wg mnie to była jakaś inna aktorka.
Przecież Jowita miała zupełnie inne oczy i brwi niż Barbara Kwiatkowska!

ollac

http://filmpolski.pl/fp/index.php/161709_11

naprawdę, i nanprawdę nie wiem skąd wątpliwości
a tu zdjęcia z innych filmow http://filmpolski.pl/fp/index.php/141208

ocenił(a) film na 9
Xerxo

Ale porównaj dwa ujęcia filmu: 1:29:53 oraz 1:29:58 kiedy widać zbliżenie na oczy Agnieszki i Jowity - one są zupełnie inne!

ocenił(a) film na 9
ollac

Myślę, że Twoje spostrzeżenie może być trafne - polecam przeczytać "Disneyland" Dygata, na podstawie którego jest zrobiony film. Agnieszka w jednej z pierwszych rozmów z Markiem mówi mu, że to niemożliwe, aby była Jowitą, bo Jowita ma czarne oczy, a ona - brązowe. Możliwym jest, że zostało to wykorzystane także w filmie.

MissScary

Wątek dość dawny, ale... Mnie się wydaje, że Jowitą była prostytutka, Lola Fiat 1100.

mateuszmateusz41

Napisałem to przed końcem filmu, nim Agnieszka wyznała, że była Jowitą... Jednak te oczy i tak mi jej nie pasują.

ocenił(a) film na 7
mateuszmateusz41

Przecież ona powiedziała to Markowi specjalnie, trochę na złość, bo wychodziła za innego i chciała aby było mu żal. A Marek, jak widzieliśmy, tylko znacząco się uśmiechnął, bo wiedział, że kłamie. Wcześniej odkrył, że Jowita to Lola Fiat 1100 (swoją drogą zabawna ksywka).

ocenił(a) film na 8
Ahmed_1

Wiecie co... Nie mam bladego pojęcia kto tak naprawdę był tą tajemniczą Jowitą. Bo nawet jeśli celowo, cały czas była mowa o tym, że Jowitą może być Agnieszka, to jednak zbliżenia - kadr na jej oczy - świadczą o tym, że to jest ktoś zupełnie inny. Więc przyjąć można dwa rozwiązania: są to dwie aktorki, ale niby ta sama postać i Jowita ma być przez to jeszcze bardziej tajemnicza i nieosiągalna. Albo Marek cały czas gonił za kimś zupełnie nieosiągalnym (w kontekście filmu).
Natomiast nie sądzę by Jowitą była Lola. Zresztą co miałaby prostytutka robić na studenckiej imprezie?

ocenił(a) film na 8
srick.pl

Zacytuję i potwierdzę, że tak właśnie odczytałem ten film: dwa rozwiązania, dwie furtki do wyboru:
"Więc przyjąć można dwa rozwiązania: są to dwie aktorki, ale niby ta sama postać i Jowita ma być przez to jeszcze bardziej tajemnicza i nieosiągalna. Albo Marek cały czas gonił za kimś zupełnie nieosiągalnym". W sensie: mogła to być ta sama kobieta, ale reżyser "użył" innych aktorek, żeby rozwiązanie było o zbyt oczywiste. Mogło być też tak, że Arensowi "odbiło" i uganiał się za wyimaginowanym ideałem, jak Don Kichot za wiatrakami/smokami.

MissScary

Zdaje się, że Agnieszka powiedziała, że ma niebieskie oczy - wtedy na zbliżeniu było widać że są jasne. A ja sama też mam zagwozdkę, bo raz wydawało mi się że to na pewno inne kobiety, a innym, że oczy Agnieszki są właśnie tymi oczami, w których Marek się zakochał. Swoją drogą, dziwne, że on sam porównując tajemniczą twarz z twarzą Agnieszki, nie zorientowałby się jaka jest prawda...?

ocenił(a) film na 7
ollac

Tak, naprawde Kwiatkowska byla Jowita, przeciez to dokladnie widac o oczach oraz po ksztalcie twarzy nawet pod maska

ocenił(a) film na 7
ollac

Nie wiem gdzie macie te inne oczy.
Agnieszka to Jowita.
Otwórzcie sobie dwa zdjęcia z filmu. Różni je tylko kreska na powiece.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones